Havalar Isınıyor Mangal Sezonu Geliyor; Mangal Kömürünüz Tetik Yakacak’tan

Havaların ısınması pek çok aile için piknik sezonunun yaklaşması anlamına gelmektedir. Ülkemizde piknik denildiğinde çoğunlukla akla ilk gelen şeyler arasında mangal ve semaver gelmektedir. Ancak mangal yakmak doğru araçlar kullanılmadığı takdirde zahmetli bir uğraşa dönüşebilmektedir. Bu nedenle özellikle mangal kömürü alırken önemli olan unsurlara dikkat etmek gerekmektedir.
Mangal kömürü, odunun yetersiz kaldığı ve kömürün henüz kullanılmadığı dönemlerde odunların kömürleştirilmesiyle elde edilen ve insanlar tarafından kullanılan yakacak türüdür.

Mangal kömürü diğer adıyla odun kömürü, normal kömür gibi organik kayaçların kendiliğinden başkalaşıma girmesi gibi oluşmaz. İnsan müdahalesiyle üretilen bir tür kömür çeşididir ve günümüzde hala geleneksel yöntemlerle üretilmektedir. Üretim aşamasında odunların yakılması ve çeşitli aşamalardan geçirilmesiyle elde edilen odun kömürü, ilkbahar ve yaz aylarının vazgeçilmezi olan pikniklerde mangal yakmak, semaveri kullanmak için sıklıkla kullanılmaktadır.

İzmir Kömür firmaları arasında kaliteli ürün anlayışıyla ve ekonomik kömür fiyatlarıyla dikkat çeken Tetik Yakacak, geleneksel yöntemlerle kaliteli mangal kömürü üretmektedir. Ürettiği kaliteli odun kömürlerinin toptan ve perakende şekilde gerek e-sipariş sistemiyle gerekse geleneksel yöntemlerle satışını yapmaktadır.
Aynı zamanda mangal yapabilmek için gerekebilecek tüm alet ve ekipmanlarında satışını yaparak değerli müşterilerine hizmet vermektedir.